ÖNERİ

Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı ?

Written by egramaltin

Vücudunuza göre gelinlik seçimi nasıl olmalı ?

İlk olarak vücut tipleri ile başlayalım. Genel anlamda bayanlar 5 adet farklı vücut tipi ile nitelendirilirler. Bunlar

  • Sütun Vücut Tipi
  • Armut Vücut Tipi
  • Çilek Vücut Tipi
  • Elma Vücut Tipi
  • Kum Saati Vücut Tipi

Göz kamaştıran bir gelin olmak için kainat güzeli olmak gerekmiyor. Gelinliğinle neleri gizlemen, neleri vurgulaman gerektiğini bilmen, vücut tipine uygun gelinlik seçmen yeterli. Senin için sıraladığımız bu tavsiyeler en doğru kararı vermenizde yardımcı olacağından hiç şüphemiz yok!

Hadi Başlayalım

 

sütun

Sütün Vücut Tipi

Genelde erkeklerden duyulan ‘sütun gibi kadın’ sözü  dikdörtgen gövdeye, uzun bacaklara ve küt bir boyna sahip olan kadınlar için kullanılır. Seçenekleri daha  çok  olmakla birlikte  daha da cesur modeller deneyebilirler

 

 

 

 

 

 

 

armut

Armut Vücut Tipi

Türkiye’de en yaygın vücut tiplerinden biri armut vücut tipidir. Göbek ve basenlerde yoğunlaşan kilolara ve dar üst vücut yapısına sahip olan kadınların, fit ve güzel bir vücuda sahip olabilmeleri için sürekli spor yapmaları gerekmektedir. Porsiyonları küçük, yemekleri yağsız ve sebze ağırlıklı olması gerekmektedir 🙂

 

 

 

 

 

 

 

s-aee271846bcf5cdc066f70c4c7a990ceef46f633

Çilek Vücut Tipi

Gövdesi kısa, kalçası ve göğüsleri küçük, bacakları uzun olan kadınların vücut tipidir. Bu tip vücuda sahip kadınların yemeklerine özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü kısa gövdeleri kilo almaya oldukça müsaittir. Karın çevresi ve bel simidinin formunun bozulmaması için sürekli üst vücut bölgelerini çalıştırmaları gerekmektedir.V yaka tam size göre olabilir.

 

 

 

 

 

 

gelinlik-modelleri-6

Elma Vücut Tipi

Elma tipli vücuda sahipsen göğüs, kalça ve belin yakın ölçülerdedir. Karın bölgen kilo almaya meyilli, göğüslerin de muhtemelen büyük. Senin amacın bel bölgesini kamufle etmek olmalı. Güzel göğüslerini ön plana çıkaracak derin dekolte modelleri, toparlayıcı korselerle kullanmak iyi fikir. Belin biraz üstünde ve gögüslerin biraz altında konumlandıracağın bir kemer hem boyunu uzatacak hem de belini daha ince gösterecek. Bu modeli A geliş gelinliklerde ve dökümlü Helen tipi modellerde bulabilirsin. Kabarık eteklerden, likra, saten gibi hatları belli eden kumaşlardan ve yuvarlak yakadan kaçımalısın.

 

 

 

 

gelinlik-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler-kum-saati-tipi-vucutKum Saati Vücut Tipi

Kalçaları ve göğüsleri dolgun, belleri incecik olan kadınların vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip kadınların beslenmelerinde biraz dikkatli olmaları yetecektir. Erkeklerin en çok beğendiği iki vücut tiplerinden biri olan kum saati vücut tipine sahip kadınların, özellikle bellerini ince tutmak için bel egzersizleri yapmaları gerekmektedir.

About the author

egramaltin

Leave a Comment